Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak
Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak
Yalin Enstitü Dernegi Basın Bülteni

Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak

Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak
iszirvesi.com, 4/24/2013 -- Türkiye Yalin Yönetim Bilgisi Ihraç Edecek

Ana felsefesi zamandan stoga, isçilikten malzemeye her türlü israfi önleyerek karliligi artirmak olan yalin yönetim yaklasiminin Türkiye'deki temsilcisi Yalin Enstitü Dernegi Güney Rusya ve Tataristan ile is birligine gitti. Yalin Global Network tarafindan Rusya, Orta Asya, Balkanlar, Orta Dogu ve Afrika'da yalin düsüncenin, üretimin ve yönetimin yayginlastirilmasi ile görevlendirilen Yalin Enstitü Dernegi çalismalara basladi.

Okullara, saglik kuruluslarina destek veren Deripaska Grubu bünyesinde yer alan Japon Kaizen Merkezi ve üniversite mezunu çalisanlara uzmanlik kazandiran Tataristan Enstitüsü ile yapilan bu anlasma, geçtigimiz günlerde düzenlenen Güney Rusya'nin ilk Yalin Zirvesi'nde imzalandi. Anlasma ile kuruluslar birbirlerini "yalin üretim ve teknikleri, yalin yönetim usulleri" konularinda destekleyecek, fabrika gezileri düzenleyecek.

Geçtigimiz yil bir Kirgiz heyetine ev sahipligi yapan Yalin Enstitü, yalin düsünceyi bir devlet politikasi haline getirerek yasalastiran Kazakistan'i ve yalin felsefeyle yakindan ilgilenen Özbekistan'i da mercek altina aldi.

Yalin Enstitü Dernegi Baskani Yalçin Ipbüken yapilan is birliginin ardindan su açiklamada bulundu:

"Tataristan'da faaliyet gösteren Ekonomi, Yönetim ve Hukuk Enstitüsü (Kazan) ile yapilan anlasmanin önemini bölgenin tarihi ve sosyo - ekonomik degerlerine baktigimizda görebiliriz. Yilda 100 bin kamyon üreten Kamaz, Russian Helikopter ve daha birçok önemli firmanin yer aldigi bu bölgede simdilerde Ford yeni bir üretim tesisi kuruyor. Bölge Türkiye'den gelen üreticiler için önemli bir üretim üssü olacak. Birçok Rus sanayi kuruluslarini barindiran Tataristan'da Yalin Enstitü olarak yer almak bize kivanç veriyor."

DİĞER BASIN BÜLTENLERİ
Shingo Ödüllü Yazar Türkiye'ye Geliyor
Insan Yönetimi Yalinlasti
Insan Yönetmenin En Yalin Modeli Anlatilacak
450 Sirket,10 Yilda 6 Milyar TL Tasarruf Sagladi

Yalin Düsünce Avrasya'yi Saracak


YALIN ENSTITÜ DERNEGI
T:0212 271 84 51
BASIN ODASI BÜLTEN ARŞİVİ TANITIM BİLGİLERİ
Yalin
Yalin