KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor
KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor
Bilgitas Basın Bülteni

KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor

KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor
iszirvesi.com, 8/20/2012 --
KYOCERA Document Solutions Yazici Ürünlerinin Tasarim ve Üretiminin Temeli Olan Sürdürülebilir çevre Ilkesi ECOSYS’in 20. Yilini Kutluyor

KYOCERA ECOSYS konsepti ilk olarak 1992 yilinda FS-1500 yazici ile birlikte benzersiz bir kavram olarak ortaya çikti. O yillarda sürdürülebilirlik kavrami daha çok bir tartisma konusuydu. Örnegin, Kyoto Protokolü üzerinde bu tarihten 5 yil sonra anlasilmis ve protokol ancak 13 yil sonra yürürlüge girebilmistir. KYOCERA’nin sürdürülebilir yazicilari ise çoktan piyasada yer aliyordu ve simdi 20. yasini kutluyor.

ECOSYS konsepti, ECOnomy (ekonomi), ECOlogy (ekoloji) ve SYStem (sistem) faktörlerinin ayrilmaz birlikteligini ve önemini ifade eder. KYOCERA ECOSYS yazicilarin tonerleri bittiginde degismesi gereken tek sey sadece tonerdir. Oysa diger marka birçok yazicinin toneri bittiginde toner disinda drum, developer gibi parçalarinin da degismesi gerekmektedir, çünkü toner kutularinin içerisinde toner disinda 60 adedi bulan birçok parça bulunmaktadir. ECOSYS teknolojisinde drum, developer ve toner ayri olarak kullanilir. Bu malzemeler çok uzun ve birbirinden bagimsiz ömürlere sahiptir. Bu nedenle birini degistirirken digerini de degistirme ihtiyaci ortadan kalkar. Daha az-atik konseptli ECOSYS yazicilarin kullanim ömrü boyunca muadillerine göre %85 oraninda daha az atik ürettigi ölçülmüstür. Ayrica, ECOSYS yazicilarinin daha kolay, küçük ve hafif toner kutulari, daha karmasik alternatiflerine nazaran daha az yer kaplar.

KYOCERA’nin seramik teknolojisindeki uzmanligi ECOSYS yazicilarinin düsük miktarda atik üretmesinin en büyük sebebidir. ECOSYS konseptinin en önemli yapitaslarindan biri de geleneksel drumlara göre 30 kat daha uzun ömre sahip amorfus silikon drumdir. Tek katmana sahip seramik drum yapisi ile drum üretiminde CO₂ salinimi standart OPC drumlara oranla 3 kat azdir. Bu sayede Kyocera ürünlerinin uzun ömürlü parçalari sayesinde cihazlarin kullanim ömürleri boyunca degismesi gereken parçalarin sayisi azalmistir. Düsük isletim maliyetli ürünleri ile KYOCERA, isletmelere yazicilarin “Toplam Sahip Olma Maliyeti” kavraminin önemini vurgulamaktadir. Çogu zaman cihazin ömrü boyunca kullandigi tonerlerin maliyeti satin alma maliyetini geçtiginden, isletmeler dokümantasyon giderlerini azaltmak için ECOSYS yazicilara geçmektedir.

DİĞER BASIN BÜLTENLERİ
KYOCERA A4 Siyah-Beyaz ve A3 Renkli Yazicilari BLI Ödüllerini Kazandi
Dünyada Bir Ilk : Mgi Df 360
Bilgitas Yeni Nesil Kyocera Yazici Ailesini Piyasaya Sundu
Bilgitas Bilisim 500'de de Zirvede
KYOCERA TASKalfa Serisine BERTL Bahar 2012 ''Yilin Ofis Ürün Gami''Ödülü

KYOCERA Document Solutions ECOSYS'in 20. Yilini Kutluyor


BILGITAS
T:0212 275 00 20
BASIN ODASI BÜLTEN ARŞİVİ TANITIM BİLGİLERİ
KYOCERA