DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi
DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi
DORinsight Basın Bülteni

DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi

iszirvesi.com, 5/10/2012 -- Hitay Yatirim Holding firmalarindan Türkiye’nin en büyük online arastirma sirketi DORinsight tarafindan yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi tamamlandi. Arastirmada 18 yas üzeri tüketicilerin, Anneler Günü’nde annelerine en çok hangi hediyeleri almayi tercih ettikleri ve annelerin de en çok istedikleri hediyelerin neler oldugu sorgulandi.

Arastirmanin Künyesi

Arastirmaya 74 ilden 18 yas üstü, %50’si erkek, %50’ü kadin 1059 kisi katildi.
Arastirma Online Anket teknigi ile tarihlerinde 20-24 Nisan arasinda gerçeklestirildi.

Bu Yil En Çok Istenen Hediyeler...

Türkiye genelinde gerçeklestirilen arastirma sonuçlarina göre, annelerin 2012 yilinda en fazla almak istedigi hediye %21 ile mücevher oldu. Ikinci sirada %11 ile ayakkabi ve üçüncü sirada %9 ile küçük ev aletleri annelerin tercihleri arasinda yer almistir. Bununla birlikte annelerin %8’i hediye olarak bu yil hiçbir sey istemediklerini belirtmislerdir.

Hayaller Gerçek Olsa

Annelerin hayallerini süsleyen ama bir türlü alamadiklari Anneler Günü hediyelerine gelince, mücevher yine %28 ile basi çekmektedir. Ikinci olarak %19 ile otomobil ve üçüncü olarak ise %16 ile seyahat gelmektedir. Annelerin %11’i ise Anneler Günü’nde çocuklarindan/eslerinden hediye beklemediklerini belirtmislerdir.

Anneler Için Çiçek

Annelerin bugüne kadar en çok aldiklari hediyelere gelindiginde, 18–34 yas arasindaki genç annelerin üçte birine çiçek hediye edilmistir. 35 yas üzeri annelerin dörtte birine giysi ve kiyafet hediye edilirken, 18–24 yas grubu haricindeki tüm yas gruplarindaki annelere en sik verilen üçüncü hediye mücevher olmustur.

Ne Umdular Ne Buldular

Ankete katilanlara bu yil kendi annelerine ne hediye almayi düsündükleri soruldugunda kadinlarin %23’ü, erkeklerin %20’si giysi-kiyafet almayi düsündügünü söylemistir. Erkeklerin %15’i küçük ev aletleri almayi düsünürken, bu oran kadinlarda %17 oranindadir. Bununla birlikte erkeklerin %16’si, kadinlarin %10’u bu yil annelerine hediye almayacaklarini belirtmislerdir.

DİĞER BASIN BÜLTENLERİ

DORinsight Tarafindan Yapilan Anneler Günü Hediye Tercihleri Arastirmasi Tamamlandi


DORinsight
T:0212 349 49 00
BASIN ODASI BÜLTEN ARŞİVİ TANITIM BİLGİLERİ