Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da
Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da
Bosch Basın Bülteni

Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da

iszirvesi.com, 9/30/2011 -- Bosch Software Innovations GmbH, Singapur’da gerçeklestirdigi pilot proje kapsaminda, web tabanli e-Mobilite Çözümü’nü basariyla piyasaya sundu. Elektrikli araç sürücülerinin kolaylikla bos park yeri ve sarj noktasi bulmasina olanak taniyacak çözümün yani sira Singapur’da elektrikli araçlar için 12 sarj noktasini kullanima açan Bosch, yilsonuna kadar nokta sayisini 40’a çikarmayi planliyor.

Haziran ayindan bu yana Singapur’da genis yelpazede hizmet ve yüksek düzeyde bilgi güvenligi sunan e-Mobilite Çözümü, açik ve esnek tasarimi ile sürücülerin belirli oranlarda güç yedekleme veya alternatif ulasim yöntemleri dahil rota planlama seçeneklerine sahip olmasini sagliyor.

Bosch Software Innovations direktörü Heinz Derenbach, e-Mobilite çözümü ile ilgili olarak; “Özellikle büyük metropollerde bu entegre hizmet platformunun sundugu pek çok imkan zamanla hayata geçirilecektir” degerlendirmesinde bulundu.

E-Mobilite Çözümü, Visual Rules yazilimi ile uzman kullanicilara bagimsiz sekilde isletme kurallarini tanimlayip degistirebilme; otopark operatörleri ve tesis yöneticileri gibi farkli sirketlere ise kendi isletme modellerini sisteme entegre edebilme olanagi taniyor. Mevcut bilgi ve enerji aglarina kolayca adapte edilebilen ve bu sayede, her sehirde mevcut altyapiya uyarlanabilen e-Mobilite Çözümü, kamu hizmet sirketlerinin katilimina ve diger tedarikçilerin kendi sarj noktalarini entegre etmesine de olanak sagliyor.

Bosch; e-Mobilite Çözümü ile belediyelere, yerel idarelere, otopark isletmecilerine ve diger elektro-mobilite tedarikçilerine kapsamli bir altyapi olacak sekilde genisletilebilen ölçeklendirilebilir bir ürün sagliyor. Tek operatörlerin yerel bir altyapi agi kurmak için kullanabilecegi e-Mobilite Baslangiç Paketi ise bir hizmet olarak yazilim seklinde sunuluyor(SaaS). Sirketlerin elektro-mobilite pazarina girmesini kolaylastiran paket, sarj noktalarinin ve otomatik faturalamanin yönetimi dahil, sarj altyapisinin temel islevlerinin tümünün kullanimi kolaylastiriyor.

Singapur’un yani sira Almanya’daki tesisleri genelinde de sarj noktalari agi kuran Bosch, Almanya’daki 12 faal sarj noktasina önümüzdeki aylarda ilave sarj noktalari eklemeyi planliyor.

DİĞER BASIN BÜLTENLERİ
Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor
Bosch Car Service’e Gelin, Kisa Güvende Girin
Bosch'un Otomotiv Teknolojilerindeki Global Satislari 2011 Sonunda 50 Milyar Avro'ya ulasacak

Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da


Bosch Sanayi ve Ticaret A.S.
Çigdem Yenisey
Ünite Iletisim
T:0212 272 93 13
BASIN ODASI BÜLTEN ARŞİVİ TANITIM BİLGİLERİ