Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor
Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor
Bosch Basın Bülteni

Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor

Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor
Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi
iszirvesi.com, 10/6/2011 -- Bosch Profesyonel Hareket Dedektör Serisi'ni yeni uzun menzilli PIR ve ayarlanabilir mikrodalga algilama tekniklerini birlestiren TriTech dedektörü ile genisletti. 30x3 metre kapsama alani sunan dar görüs alanli dedektör, depolar, yükleme alanlari, magazalar, devlet binalari ve genis ofisler gibi birçok alanda uygulanabiliyor. Profesyonel serideki tüm dedektörler gibi, yeni uzun menzilli dedektör modeli de yüksek hassasiyet ve yanlis alarm bagisikligi düsünülerek tasarlandi.

Yanlis Alarmlara Karsi Gelistirilen Yeni Teknoloji
Seçilebilir frensel lensler ve mikrodalga Doppler radari, Bosch tarafindan ilgili kapsama alanina tam olarak uymasi için tasarlandi ve ayarlandi. Bosch’un kanitlanmis TriFocus teknolojisini kullanan yeni dedektör uzun, orta ve kisa menzilli izleme için üç hassas lensi, iki ayri pasif kizilötesi dedektör elemaniyla birlestiriyor. Mikrodalga alici otomatik olarak algilama esiklerini PIR sensörlerden gelen bilgilere göre ayarliyor. PIR’lardan gelen hedef mesafe bilgisini entegre ederek mikrodalga Doppler radardan kaynaklanan yanlis alarmlari önemli ölçüde azaltiliyor. Yoldan geçen araçlarin farlari gibi rastgele isiklardan kaynaklanan yanlis alarmlar ise beyaz isik önleme teknolojisi ile yok ediliyor ve bu sayede yanlis alarm bagisikligi daha da artiriliyor.

Daha önce, uzun menzilli kapsama alani gereken ortamlarda geleneksel hareket dedektörleri degistirilebilir lensler ile kullaniliyordu. Geleneksel hareket dedektörlerinin mikrodalga kalip ayarlayabilme özelliginin olmamasi nedeniyle, bu tarz ortamlarda yeterli yakalama performansi yakalanamiyordu. Bu yeni özellikler sayesinde, Bosch’un yeni perde dedektörü uzun menzilli uygulamalarin taleplerini tam olarak karsilayabilecek.

Yeni uzun mesafeli dedektör entegre bir mikroislemci ve sekiz adede kadar farkli sensörden gelen sinyalleri es zamanli olarak akilli islemesine olanak veren Bosch’un essiz Sensor Data Fusion (SDF) teknolojisini de içeriyor. Bu sayede yanlis alarmlar minimize edilirken, algoritma tüm veriyi es zamanli olarak isliyor ve bir alarmin tetiklenip tetiklenmemesi kararini verebiliyor.

Sertifikali Ürün Ailesi
Uzun menzilli modelin pazara sunulmasiyla mevcut ürün gamindaki seçenekler çesitlenmis oldu. Mevcut dedektör modelleri içinde standart PIR ve TriTech dedektörler ile anti-maskeleme özellikli PIR+ ve TriTech+ modelleri yer aliyor. Profesyonel Seri’de yer alan tüm modeller masrafsiz ve hatasiz bir montaji garanti altina almak için yaratici teknolojiler içeryorlar. PIR+ ve TriTech+ dedektörlerinde kullanilan “Anti-maskeleme” teknolojisi lenslerinin fark edilmeden kâgit, kart, selebant veya sprey ile kapatilarak islevsiz hale getirilmelerini engelliyor.

Profesyonel Seri’de yer alan tüm dedektörler akredite bir laboratuar tarafindan en yeni EN50131-2-2 (PIR) ve EN50131-2-4 (TriTech modelleri) standartlarina göre sertifikalandirilmistir. Standart PIR ve TriTech Sinif-2, anti-maskeleme teknolojisine sahip PIR+ ve TriTech+ modelleri Sinif-3, yeni Perde TriTech modeli ise Sinif 2’ performans gerekliliklerine göre sertifikalandirilmistir.

DİĞER BASIN BÜLTENLERİ
Bosch'un ilk E-Mobilite Platformu Singapur'da
Bosch Car Service’e Gelin, Kisa Güvende Girin
Bosch'un Otomotiv Teknolojilerindeki Global Satislari 2011 Sonunda 50 Milyar Avro'ya ulasacak

Bosch Profesyonel Hareket Dedektörü Serisi'ni Uzun Menzilli Hirsiz Alarm Dedektörleri ile Genisletiyor


Bosch Sanayi ve Ticaret A.S.
Çigdem Yenisey
Ünite Iletisim
T:0212 272 93 13
BASIN ODASI BÜLTEN ARŞİVİ TANITIM BİLGİLERİ