Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi
Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi
Airbus Military Basın Bülteni

Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi

Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi
iszirvesi.com, 7/9/2012 -- Airbus Military ve TUSAS (Türk Havacilik ve Uzay Sanayi A.S.), Türkiye’de ortak sirket kurmak için mutabakat muhtirasi imzaladi. Muhtira, Airbus Military Türkiye Servis Program Müdürü Matthias Fink, TUSAS Yönetim Kurulu Baskani Yalçin Kaya ve TUSAS Yapisal Grup Baskani Bekir Ata Yilmaz’in hazir bulundugu bir törenle imzalandi.

Airbus Military Türkiye (AMTR) adi altinda hizmet verecek olan sirket, Türk kanunlarina tabi olacak ve Türkiye’nin sahip olacagi A400M’lerin yani sira ileride A400M sahibi olacak diger kullanicilara da hizmet içi destek verecek. Sirket TUSAS ve Airbus Military yönetiminde olacak ve Türkiye’de iki tarafin da kabul ettigi bir noktada kurulacak. Bundan sonraki adimda sirketin yönetim yapisina karar verilecek ve sermaye ihtiyaçlari belirlenecek.

Türkiye 10 adetlik siparisi ile A400M programinda ortak ülkeler arasinda yer aliyor ve bu 10 uçagin da hizmet içi destege ihtiyaci olacak. A400M programinin Türkiye’deki endüstriyel ortagi olan TUSAS; uçagin, ön orta gövde, arka gövde komponentleri gibi gövde parçalarinin yani sira aileron, spoiler, isiklandirma ve su/atik sistemleri gibi önemli yapisal sistemlerinin tasarim ve üretimini gerçeklestiriyor.

Airbus Military CEOsu Domingo Urena Raso: “Ortagimiz TUSAS ile Türk A400M’lerine hizmet içi destek vermek üzere ortakligimizin bu ilk asamasini tamamlamis olmaktan dolayi büyük mutluluk duyuyoruz. TUSAS hem Airbus hem de Airbus Military ile oldukça uzun zamandir ortak çalisiyor ve bu ilk anlasma, uçagin hizmete girisini daha pürüzsüz bir hale getirirken tüm filonun da ihtiyaçlarinin kapsamli olarak saglanmasina imkan verecek. Nihai hizmet anlasmasini imzalamayi ve Türk havacilik endüstrisi ile baglarimizi daha da saglamlastirmayi dört gözle bekliyoruz” dedi.

TUSAS Yönetim Kurulu Baskani Yalçin Kaya: “A400M programinda çalismaya 2003 yilinda AMSL’in ortagi olarak ve önemli tasarim ve üretim sorumluluklari üstlenerek basladik. Uçagin tasarim asamasi neredeyse sona erdi ve seri üretime geçildi. Simdi zaman programin sürdürülebilirligini destekleme zamani. Bu TUSAS-AMSL ortakligi Türk Hava Kuvvetleri’ne uygun maliyetli lojistik çözüm saglamanin yani sira ileride çikacak yeni müsterileri de kapsiyor olacak” dedi.

DİĞER BASIN BÜLTENLERİ
Airbus Military A400M Son Soguk Hava Testlerinden Geçiyor
Airbus Siparis Hedefini Geçti Ve Teslimat Sayisi Ile Yeni Sirket Rekoru Kirdi
Airbus A350 Xwb Son Montaj Merkezi Açildi
Airbus Military Türkiye'nin Ilk A400m'inin Montajina Basladi
Airbus, 2012 Farnborough Uluslararasi Havacilik Fuari'nda Toplam 16.9 Milyar Dolarlik Siparis Aldi

Airbus Military ve TUSAS Türkiye'de Ortak Sirket Kurmak Için Mutabakat Muhtirasi Imzaladi


AIRBUS MILITARY
BASIN ODASI BÜLTEN ARŞİVİ TANITIM BİLGİLERİ
Airbus
Airbus