Basın Bülteni Örneği
Basın Bülteni Örneği Basın Bülteni Örneği Basın Bülteni Örneği Basın Bülteni Örneği Basın Bülteni Örneği Basın Bülteni Örneği Basın Bülteni Örneği Basın Bülteni Örneği Basın Bülteni Örneği Basın Bülteni Örneği
PR Rehberi

Basın Bülteni Örneği

iszirvesi.com, 19.9.2011 -- Başlık, haber’in içeriğini anlatır, ideal olarak 70 karakterden az bir şekilde hazırlanır 

Özet paragrafı, haber başlığının hemen altında yer alır. Haberin içeriğin kısa bir şekilde özetler. Tamamen büyük harfler kullanılmaz. 

İstanbul, ( iszirvesi.com ) 13 Kasım 2008 – Giriş cümlesinde basın bülteninde verilmesi gereken en önemli bilgidir. Okuyucunun ilgisini çekebilmek için haberin içeriğini anlatan kısa bir giriş yazısı yer alır. Okuyucunun haberinizin başlığını veya özet paragrafını okumamış olma ihtimali göz ardı edilmemelidir. Bu sebeple başlıkta ve özet paragrafında yer alan içeriği, giriş yazısı içerisinde de yer verilmesi gerekmektedir. 
Bir basın bülteninde cümleler ve paragraflar kısa tutulmalıdır. İdeal olarak her paragrafta üç veya dört cümle kullanılmalıdır. 

Basın bülteninizin çok kısa olmasından veya çok uzun (1 sayfadan fazla) olmasından kaçınınız. Başlığınızın kısa ve etkili bir başlık olmasına dikkat ediniz. 

ABC şirketi hakkında: 
Şirketinizi en etkili bir biçimde tanıtacağını düşündüğünüz kısa bir tanıtım yazısı yazınız. Kuruluş tarihi, faaliyet alanları, başarıları, müşterileri gibi şirket hakkında ön bilgi verebilecek içerik kullanın. 

İletişim: 
Emre AKÇAY, Halkla İlişkiler Müdürü 
ABC Şirketi 
Telefon: 0(212) 258 00 55
Web : http://www.iszirvesi.com 

En Çok Okunanalar
Basın Bülteni Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?
Basın Bülteni Ne İşe Yarar?
Basın Bülteni Yazma Nedenleri
Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır?
Sosyal Medya Nedir?