Basın Bülteni Ne İşe Yarar?
Basın Bülteni Ne İşe Yarar? Basın Bülteni Ne İşe Yarar? Basın Bülteni Ne İşe Yarar? Basın Bülteni Ne İşe Yarar? Basın Bülteni Ne İşe Yarar? Basın Bülteni Ne İşe Yarar? Basın Bülteni Ne İşe Yarar? Basın Bülteni Ne İşe Yarar? Basın Bülteni Ne İşe Yarar? Basın Bülteni Ne İşe Yarar?
PR Rehberi

Basın Bülteni Ne İşe Yarar?

iszirvesi.com, 19.9.2011 -- Bir şirketin görünürlüğü ancak güçlü tanıtımlarla artar. Şirketinizi, web sitesinizi ya da ürünlerinizi tanıtmak, her birinin değerini artıracaktır. Şirket haberlerinizi, online ya da offline, bilgisayarla ya da bilgisayarsız olarak tüm dünyaya duyurmaktır. İhtiyaç duyacaklarımız ise bir basın kiti, şirket tanıtım yazısı, basın bültenleri, öykü fikirleri ve şirketiniz hakkında makaleler ya da köşeyazılarımız olacaktır. Lakin, hepsinden de önemlisi basın bültenleri olacaktır. 

Basın kitinde, şirketinizin tanıtım yazısı, yazılı açıklama, deklarasyon ve mesaj , müşteri listesi ve medyanın haber değeri bulabileceği her şey olabilir. Editörlere okurlarının ilgisini çekebilecek haberler sunarsanız tanıtım odaklı bir ilişki kurabilirsiniz. Ayrıca haberinizin yayınlanma olasılığını arttır ve ilgisini de çekebilirsiniz. Böylece pazarlama gücünüz artacaktır. 

Basın bültenleri kişiler, kurumlar ve etkinlikler ile ilgili bildirimlerin metinleridir. Basında, gönderildiği gibi ya da üzerinden makale yazılarak da yayınlanabilmektedir. Yayınlanan basın bültenleriniz müşteriler ve hedef müşteri adaylarınız üzerinde çok güçlü bir etki yaratmakta ve değerinizi artırmaktadır. 

Son olarak basın bülteninde amaçlanan, yayınlanan bültenle şirketin itibarını arttırmak, ürün ya da hizmetler hakkında hedef kitleyi bilgilendirmek, görünürlüğü artırmak ve etkilemektir. Çünkü basın bülteni hedef kitlenizle iletişim kurmakta etkili bir araçtır. 

En Çok Okunanalar
Basın Bülteni Örneği
Basın Bülteni Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?
Basın Bülteni Yazma Nedenleri
Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır?
Sosyal Medya Nedir?