Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır?
Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır? Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır? Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır? Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır? Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır? Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır? Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır? Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır? Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır? Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır?
PR Rehberi

Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır?

Basın Bülteni Hangi Sıklıkta Hazırlanmalıdır?
iszirvesi.com, 19.9.2011 -- Geleneksel medya hedefli ve online medya hedefli basın bültenleri hazırlanma sıklığı açısından birbirinden farklılık göstermektedir.
İnternet içeriğe ve habere ulaşmak konusunda kullanıcılarına eşsiz fırsatlar sunmakta. Hedef kitleniz basın bültenlerinizi Google gibi arama motorları üzerinden ve RSS okuyucuları aracılığıyla da okumakta. Geleneksel medya organları eskisi kadar önemli olmakla birlikte basın bültenlerinin artık sadece gazeteciler tarafından okunmadığını, internet kullanan herkese ulaşabildiğini unutmamakta fayda var. İnternet bağlantısı olan herkesin basın bültenlerinize ulaşması mümkün. Bu sebeple doğrudan müşterilere ulaşmak amacıyla oluşturacağınız basın bültenleri ile basın mensuplarına göndermek amacıyla oluşturacağınız basın bültenleri gönderim sıklığı bakımından birbirlerinden farklılık gösterebilir.
Gazeteciler, okuyucularının ilgisini çekecek haberlerin peşinde koşarlar. Gazete ve dergi gibi yayınların içeriklerini yayınlamak için sınırlı alanları vardır. Bu sebeple haber değeri taşı sa dahi her basın bülteni yayına girmeyebilir. İnternette ise durum çok farklıdır. Kurumsal web sitenizde veya basın bülteninizi yayınladığınız farklı sitelerde yer sorunu yoktur. Haber içeriğiniz internet kullanıcılarının ilgisini çekecek bir yapıdaysa internet medyası haberinizi değerlendirmek isteyecektir. İnternet kullanıcılarının ilgisini çekecek içerikler ister bir haber portalı olsun isterse bir forum sitesi her yayıncı için büyük değer taşımaktadır.
Geleneksel medya hedefli basın bültenleriGazete ve dergi gibi geleneksel medya’da yer alması amacıyla hazırlayacağınız basın bültenlerinin önemli bir haber vermesi gerekir. Gazetecilere sürekli ve haber değeri çok fazla olmayan basın bültenleri göndermeniz medya ilişkilerinize zarar verecektir. Bu yaklaşım, haber değeri taşıyan haberlerinizin bile gazeteciler tarafından atlanmasına sebebiyet verebilir. Bu sebeple gazetecilere gönderilecek basın bültenlerinin geleneksel medya ilişkilerinin kurallarına uyması gerekir.
Online medya hedefli basın bültenleriHaber portalları, bloglar, basın bülteni dağıtım servisleri, Blog, sosyal medya siteleri ve kuruluşunuzun web sitesi gibi online ortamda sunulmak üzere yayınlayacağınız basın bültenlerinin geleneksel medya hedefli bültenlere göre çok daha sık bir şekilde hazırlanması gerekir. Kurumsal web sitenizde basın bültenlerinizi güncel olarak yayınlamanız ve kurumsalhaberler.com gibi bir basın bülteni servisi kullanmanız, her basın bülteninizi e-posta ile yayıncılara göndermekten sizi kurtarır. En önemlisi ise yayıncıların ve blog yazarlarının sizden gelen e-posta mesajlarından rahatsız olmasını engeller. Önemli olan basın bülteninin arandığında ve istendiğinde kolayca ulaşılabilmesi ve internetten kolayca 

GÖRSELLER
Basın

En Çok Okunanalar
Basın Bülteni Örneği
Basın Bülteni Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?
Basın Bülteni Ne İşe Yarar?
Basın Bülteni Yazma Nedenleri
Sosyal Medya Nedir?