Doğtaş A.Ş
 Doğtaş A.Ş  Doğtaş A.Ş  Doğtaş A.Ş  Doğtaş A.Ş  Doğtaş A.Ş  Doğtaş A.Ş  Doğtaş A.Ş  Doğtaş A.Ş  Doğtaş A.Ş  Doğtaş A.Ş
Doğtaş Hakkında
Doğtaş Görseller
1972 yılında Baba, Hacı Ali Doğan’ın Doğan Mobilyayı kurması ile Mobilyacılık sektörüne adım atıldı.

1987 yılında altı kardeş, şirketleşmeye giderek Biga’da Doğtaş A.Ş.’yi kurdular. Şirket ilk yıllarında 800 m²’lik kapalı alana sahip küçük bir atölye iken, ürettiği mobilya gruplarını Çanakkale bölgesinde açtığı kendi mağazalarında satışa sundu.

1989 yılında kapı ve parke fabrikası faaliyete geçti.

1989–1992 yıllarında Çan, Çanakkale, Bandırma şubeleri açılarak perakende mağazalarda genişleme sağlandı.

1992 yılında şirket bir yandan yeni ek binalar yaparken bir yandan da kapasite artırımına giderek, İtalya ve Almanya’dan yüksek teknolojili makineler ile kapasite artırımına gitti.

Böylece Doğtaş, sektörün en ciddi yatırımlarından birisini yapmış oldu.

1993 yılından itibaren Türkiye geneli bayilikler verilmeye başlandı.

1994 yılında Doğtaş ilk ihracatını Arnavutluk‘a yaptı.

2000 yılında 30,000 m² kapalı alana ulaşıldı.

2002 yılında yıllık üretim kapasitesi 1.500.000 m²’ye çıkarıldı.

2003 yılında 3.000.000 euro’luk makine yatırımı yapıldı. Yine aynı yıl şirket, ISO 9001 Belgesi alarak, Doğtaş, TPE onaylı Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesine sahip oldu.

2005 yılında 10.000.000 Dolarlık “Yatak, Kanepe ve Baza fabrikası” yatırımı yapılarak kapalı alan 70.000 m²’ye çıkarıldı.

2007 yılında tüm yataklarında CE Belgesini alıp Medical cihaz sınıfına, Genç Odalarında yüksek kalite ve güvenliği temsil eden LGA Belgesi alması gibi birçok uluslar arası belge ve sertifikalarla kalite ve tasarımları tescillendi.

2008 yılı Temmuz ayında Devlet tarafından yoğun bir inceleme ve değerlendirme yapılarak Dünya markası aday firmalara verilen TURQUALITY destek programına dahil oldu.

2010 yılında Türk Standartları Enstitüsü tarafından mobilya sektöründe ilk defa verilen "TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı ve bu belgeye sahip iki kuruluştan biri oldu.

2011 yılı nisan ayında rakiplerden daha da ayrışmak, tasarım-moda-trend uygulamada da hayata geçirmek amacıyla farklı alanlardaki başarılı tasarımcıları bir araya getirerek, Dünyaca Ünlü Modacı Atıl Kutoğlu, stil ve moda danışmanı Ece Sükan ve İtalyan Mimar Federico Delrosso ile “Onlar Doğtaş’ta” projesi büyük ilgi ile karşılandı. Doğtaş; böylece sektörde farklılaşan marka imajını güçlendirdi.

Bugün itibariyle;

Mobilya, Enerji, Sağlık, Perakendecilik, sektörlerinde faaliyet gösteren Doğanlar Grup bünyesindeki Doğtaş;

Yurt dışında 65 ülkede 92 satış noktası,

Yurt içinde seçkin lokasyonlarda 3000 m² ortalamalı 130 franchise ve konsept mağazası;

Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alıp, mobilya ihracatında sektöründe ilk 3 sıradaki;

Marka olarak mobilya dalında da cirosuyla yurt içinde ilk 3'e yükselen;

Sosyal sorumluluk bilinci ile bugüne kadar eğitime destek, TEMA ile işbirliği, Doğtaş Tiyatro ve Gezici Müze gibi birçok alanda faaliyet ve maddi katkıda bulunan;

Tüketicisi ve kamuoyu beğenisini de kazanıp, bu beğeni birçok tasarım, hizmet, tüketici ve kalite ödülleriyle de tescillenmiş ve her yıl yenilenerek, modern ve farklılık yaratacak çizgisiyle büyümeye devam etmektedir.
Doğtaş Basın Bültenleri
 
Doğtaş'tan Libya Çıkarması
Doğtaş
Doğtaş Mobilya, Libyalı AlBorj firmasıyla 2012 yılı için toplam altı buçuk milyon dolarlık yeni yatırım anlaşması imzaladı. 2002 yılından bu yana Libya mobilya pazarında yer alan Doğtaş, geçtiğimiz günlerde Trablus ve Misurata’da açtığı iki yeni mağazayla Libya’da toplam altı mağazaya ulaştı!Önümüzdeki günlerde de Bingazi ve Trablus’un en önemli caddelerinden ...
 
Doğtaş, Aldığı Ödüllerle Zirveye Doğru İlerliyor
Doğtaş
40’ıncı yılını kutlayan DOĞTAŞ, Capital dergisi sektörün “En Beğenilen Markası” ödülü, Ekovitrin dergisinin “Yılın Starları Anketi” sonucunda “Mobilya Sektöründe Yılın Şirketi”, İpekyolu dergisinden “Tasarım ve Kalite Ödülü” ve son olarak “European Business Awards” yarışmasında Türkiye finalistleri arasında yer alarak sektöre ağırlığını koyuyor.Tüketicilere ...
 
Doğtaş'tan Kazakistan'a Exclusive Mağaza
Doğtaş
DOĞTAŞ, Yurtdışında 96’ıncı Mağazasını Kazakistan’da AçtıMağaza atağına hız kesmeden devam eden Doğtaş, yurtdışındaki 96’ıncı mağazasını Kazakistan’da açtı. Başkent Astana’da açılan Doğtaş Exclusive mağazasının açılışını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral ile Doğtaş Yönetim Kurulu ...
 
Doğtaş 40'ıncı Yılında Yüzde 40 Büyüyecek
Doğtaş
2011’de Yüzde 34 Büyüyen Doğtaş 40.Yılında Hedefi BüyüttüTürk ve dünya mobilya pazarının parlayan ve yükselen yıldızı Doğtaş, 40’ıncı yılını kutluyor. Çanakkale Biga’da kırk yıl önce bir mobilya atölyesi olarak kurulan Doğtaş, bugün 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren, yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin noktalarda yer alan 200’ün üzerindeki mağazasıyla bir ...
 
Mobilya Sektörü 2023 Hedefine 10 Milyar Dolarlık Katkı Verebilir
Doğtaş
Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan sektöre destek istedi.Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Mobilya Ürünleri Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan, hükümetten destek istedi. Doğan, Türkiye’nin kalkınmasına katkı sağlayan, istihdam yaratan sektörün desteklenmesi durumunda “2023 yılı 500 milyar ...
01

 Doğtaş A.Ş


Doğtaş A.Ş
T:0212 438 23 36
BASIN ODASI BÜLTEN ARŞİVİ TANITIM BİLGİLERİ