Çanakkale Filmleri Şahlandı
Çanakkale Filmleri Şahlandı Çanakkale Filmleri Şahlandı Çanakkale Filmleri Şahlandı Çanakkale Filmleri Şahlandı Çanakkale Filmleri Şahlandı Çanakkale Filmleri Şahlandı Çanakkale Filmleri Şahlandı Çanakkale Filmleri Şahlandı Çanakkale Filmleri Şahlandı Çanakkale Filmleri Şahlandı
Ajans Press Basın Bülteni

Çanakkale Filmleri Şahlandı

iszirvesi.com, 20.3.2013 -- Her yıl olduğu gibi 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Yıldönümü sebebiyle yurt genelinde törenler düzenlendi. Şiirler okundu, geçitler düzenlendi, şehit anneleri gözyaşlarını tutamadı.

Bir destan olarak nitelendirilen Çanakkale zaferine verilen önem, Ajans Press’ten alınan verilere göre her yıl daha çok artıyor. Medya’da yer alan 18 Mart haber adetleri 2009’da sadece 334 adetken, 2012’de bu rakam 1.298 habere erişmiş bulunuyor.

Ayrıca yıllardır belgesellere konu olan Destanın artık hemen her yıl uzun metraj sinema filmleri vizyona girmekte. Türk sinemasının göz ardı edilemeyecek ilerleyişi sayesinde ise bu filmler her defasında biraz daha kaliteli ve ilgi çekici olmakta. Böylelikle yeni nesil, tarihini beyaz perdede izleme şansına erişmiş bulunmakta.

2012’nin son aylarında vizyona giren “Çanakkale 1915” ve “Çanakkale Çocukları” isimli 2 sinema filminin ardından bu hafta vizyona giren “Çanakkale Yolun Sonu” 6 ay içinde üçüncü Çanakkale filmi olarak dikkatleri çekmekte.

Ajans Press’ten alınan haber adetlerine göre geçtiğimiz yıl Eylül ayında başlayan Çanakkale Filmlerinin şahlanmasına medyadan da destek gelerek, Çanakkale Zaferimizi konu alan filmler, yazılı basında 6 aylık bir sürede toplam 1.126 adet haber yapıldı.

DİĞER BASIN BÜLTENLERİ
Ajans Press, Box Office Türkiye 2012 Değerlendirmesi
Türkiye'nin Lider Medya Takip Şirketi Ajans Press, Comodo Güvencesinde
''Ustalık Hükümeti'' Bakanlarının Birinci Yılı Dolarken
Türkiye'nin Gündemindeki Ülkeler
Ajans Press Avrupa'da

Çanakkale Filmleri Şahlandı


Ajans Press
T:0212 370 11 00
BASIN ODASI BÜLTEN ARŞİVİ TANITIM BİLGİLERİ