Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak
Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak
Yalın Enstitü Derneği Basın Bülteni

Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak

Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak
iszirvesi.com, 24.4.2013 -- Türkiye Yalın Yönetim Bilgisi İhraç Edecek

Ana felsefesi zamandan stoğa, işçilikten malzemeye her türlü israfı önleyerek karlılığı artırmak olan yalın yönetim yaklaşımının Türkiye'deki temsilcisi Yalın Enstitü Derneği Güney Rusya ve Tataristan ile iş birliğine gitti. Yalın Global Network tarafından Rusya, Orta Asya, Balkanlar, Orta Doğu ve Afrika'da yalın düşüncenin, üretimin ve yönetimin yaygınlaştırılması ile görevlendirilen Yalın Enstitü Derneği çalışmalara başladı.

Okullara, sağlık kuruluşlarına destek veren Deripaska Grubu bünyesinde yer alan Japon Kaizen Merkezi ve üniversite mezunu çalışanlara uzmanlık kazandıran Tataristan Enstitüsü ile yapılan bu anlaşma, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Güney Rusya'nın ilk Yalın Zirvesi'nde imzalandı. Anlaşma ile kuruluşlar birbirlerini "yalın üretim ve teknikleri, yalın yönetim usulleri" konularında destekleyecek, fabrika gezileri düzenleyecek.

Geçtiğimiz yıl bir Kırgız heyetine ev sahipliği yapan Yalın Enstitü, yalın düşünceyi bir devlet politikası haline getirerek yasalaştıran Kazakistan'ı ve yalın felsefeyle yakından ilgilenen Özbekistan'ı da mercek altına aldı.

Yalın Enstitü Derneği Başkanı Yalçın İpbüken yapılan iş birliğinin ardından şu açıklamada bulundu:

"Tataristan'da faaliyet gösteren Ekonomi, Yönetim ve Hukuk Enstitüsü (Kazan) ile yapılan anlaşmanın önemini bölgenin tarihi ve sosyo - ekonomik değerlerine baktığımızda görebiliriz. Yılda 100 bin kamyon üreten Kamaz, Russian Helikopter ve daha birçok önemli firmanın yer aldığı bu bölgede şimdilerde Ford yeni bir üretim tesisi kuruyor. Bölge Türkiye'den gelen üreticiler için önemli bir üretim üssü olacak. Birçok Rus sanayi kuruluşlarını barındıran Tataristan'da Yalın Enstitü olarak yer almak bize kıvanç veriyor."

DİĞER BASIN BÜLTENLERİ
Shingo Ödüllü Yazar Türkiye'ye Geliyor
İnsan Yönetimi Yalınlaştı
İnsan Yönetmenin En Yalın Modeli Anlatılacak
450 Şirket,10 Yılda 6 Milyar TL Tasarruf Sağladı

Yalın Düşünce Avrasya'yı Saracak


YALIN ENSTİTÜ DERNEĞİ
T:0212 271 84 51
BASIN ODASI BÜLTEN ARŞİVİ TANITIM BİLGİLERİ
Yalın
Yalın