Doğtaş'tan Libya Çıkarması
Doğtaş'tan Libya Çıkarması Doğtaş'tan Libya Çıkarması Doğtaş'tan Libya Çıkarması Doğtaş'tan Libya Çıkarması Doğtaş'tan Libya Çıkarması Doğtaş'tan Libya Çıkarması Doğtaş'tan Libya Çıkarması Doğtaş'tan Libya Çıkarması Doğtaş'tan Libya Çıkarması Doğtaş'tan Libya Çıkarması
Doğtaş Basın Bülteni

Doğtaş'tan Libya Çıkarması

Doğtaş'tan Libya Çıkarması
iszirvesi.com, 11.7.2012 -- Doğtaş Mobilya, Libyalı AlBorj firmasıyla 2012 yılı için toplam altı buçuk milyon dolarlık yeni yatırım anlaşması imzaladı. 2002 yılından bu yana Libya mobilya pazarında yer alan Doğtaş, geçtiğimiz günlerde Trablus ve Misurata’da açtığı iki yeni mağazayla Libya’da toplam altı mağazaya ulaştı!

Önümüzdeki günlerde de Bingazi ve Trablus’un en önemli caddelerinden Grgarch’ta yeni mağazalar açmak için anlaşma yapan Doğtaş, Libya’nın köklü firmalarından AlBorj’la 2012 yılı için toplam altı buçuk milyon dolarlık anlaşma yaptı.

Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan, mobilya ihracatı ve ciro rakamlarıyla sektöründe ilk üçe giren Doğtaş, dünyanın birçok yerine Türk mobilyaları ihraç ediyor. Doğtaş, yaşanan devrim nedeniyle yenilenen ve çoğu yatırımcı için cazip bir ülke durumuna gelen Libya’da da hız kesmeden büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor.
Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, uluslararası alanda önemli bir yer haline gelen Libya’ya yapılan yatırımlar konusunda; “40’ıncı yılımızı kutladığımız bu özel yılda sahip olduğumuz koleksiyonlarımızı sadece iç pazarda değil, dünyanın birçok yerinde tanıtmanın gayreti içerisindeyiz. Sene başından bu yana hem yeni pazarlara açılarak hem de var olduğumuz pazarlarda daha da güçlenerek dünyaya yayılmaya devam ediyor; her geçen gün yeni bir işbirliğine, önemli anlaşmalara imza atıyoruz. Libya da bu anlamda çok önemsediğimiz ve yatırımlarımızı güçlendirdiğimiz bir ülke. Doğtaş markasını dış pazarlarda daha çok duyuracak yatırımlarımızı ve başarılı çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Libya’ya yapılan yatırımlar ve dış ticaret stratejileriyle ilgili konuşan Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya ise; “Şuanda yurtdışında 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve yurtdışında 97 mağazası bulunan Doğtaş olarak, yurtdışı büyüme stratejimize uygun işbirlikleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu işbirlikleriyle de Türkiye’nin prestijli markası olma yolunda büyük adımlar atıyoruz. Orta ve büyük ölçekli mobilya şirketleri için yeni fırsatlar sunan Libya pazarı bizim için son derece önemli bir pazar. Türk ürünlerinin kalite ve fiyat açısından cazip olması Libya pazarında büyümeye ve güçlenmeye imkan tanıyor. Libya mobilya pazarında Doğtaş olarak önemli bir yer edindik. Artan talepleri ve ardı ardına gelen siparişleri karşılamaya çalışıyoruz. Bu başarımızı yeni yatırımlarla sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Doğtaş Yurtdışında Güçlenerek Büyüyor

Türk mobilya sektörünün öncü markası Doğtaş, yurtdışı atağına hızla devam ediyor. 40. yılında yüzde 40 büyüme hedefleyen Doğtaş, sene başından beri yaptığı yatırımlarla bu hedefine hızla yaklaşıyor. Ödenen paranın karşılığını veren kalite ve tasarımlarıyla dikkat çeken Doğtaş, yurt dışında 65 ülke ihracatı ve 97 mağazası ile mobilya sektöründe Türkiye’nin en prestijli markalarından biri. Türkiye’nin en başarılı ihracatçı firmaları arasında yer alan Doğtaş, 2008 yılında aldığı Turquality belgesi ile yurtdışı atılımlarını hız kesmeden sürdürüyor ve bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

DİĞER BASIN BÜLTENLERİ
Doğtaş, Aldığı Ödüllerle Zirveye Doğru İlerliyor
Doğtaş'tan Kazakistan'a Exclusive Mağaza
Doğtaş 40'ıncı Yılında Yüzde 40 Büyüyecek
Mobilya Sektörü 2023 Hedefine 10 Milyar Dolarlık Katkı Verebilir

Doğtaş'tan Libya Çıkarması


Doğtaş A.Ş
T:0212 438 23 36
BASIN ODASI BÜLTEN ARŞİVİ TANITIM BİLGİLERİ
Doğtaş'tan